3xAMERICA

Hochschule Hannover

Od ponad dziesięciu lat szkoła kształci w zakresie fotoreportażu i fotografii dokumentalnej. Programy edukacyjne obejmują obecnie ponad 200 studentów, którzy pragną przekazać swoje obserwacje fotograficzne świata poprzez cykle reportaży i esejów. Dzięki nabytym w szkole umiejętnościom i profesjonalnemu przygotowaniu zabierają widza w inną przestrzeń z dala od jego własnego świata.

Fotografowie Henning Bode, Christian Burkert i Kristoffer Finn, absolwenci fotoreportażu i fotografii dokumentalnej Wyższej Szkoły w Hanowerze, których tu prezentujemy, wyjechali do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu tematów.
Zaangażowali się w swoją pracę w bardzo różny sposób, sprawdzając mit amerykańskiego snu... Powstały trzy odrębne historie, których mianownikiem jest obraz utraty wiary w przyszłość.
Henning Bode trzy miesiące eksplorował obszar delty Missisipi, jednego z najbiedniejszych regionów USA, próbując wskrzesić mit Missisipi poprzez swoje sugestywne, czarno-białe fotografie.
W swoim eseju fotograficznym ?Last Exit Detroit? Christan Burkert pokazuje codziennie wysiłek mieszkańców niegdyś dumnej Motor City, próbujących przeciwstawić się nasilającym się skutkom ubóstwa i upadku gospodarczego.
Fotoreportaż ?Witamy w Williston? wykonany przez Kristoffera Finna pokazuje obrazy życia i pracy tych, którzy zostali pochłonięci przez nowy boom naftowy w Stanach Zjednoczonych. Licząc na otrzymanie pracy i tym samym zyskanie lepszego życia, wyruszyli na prerie Północnej Dakoty.