Title Image

HARMONOGRAM

TERMINARZ INTERPHOTO 2019

Poniedziałek 09.09.19

17:00   Wernisaż – Ogólnopolska Wystawa Fotografii Dzieci i Młodzieży Białystok 2019.           

Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 79A                                 


Piątek 20.09.19

10:00    Konferencja prasowa w streamingu.                    

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku, ul. Odeska 1


Czwartek 26.09.19

9:00 – 13:00   Warsztaty Dokumentu z Agnieszką Rayss.           

Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 79A

16:00   Wernisaż –  Lena Kocutar,  Höfn_Maribor                                                      

            Wernisaż –  April Gertler,   Collage

            Wernisaż – Tomasz Lewandowski, Polish Summer              

Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 79A                                                                                                  

17:00   Wernisaż – Vitus Saloshanka, Nemunas Journey                                               

Biblioteka Główna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, ul. Jana Kilińskiego 1

18:00   Wernisaż – Andrzej Górski,Interiors                              

Galeria CKU. Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Ciepła 32 IIIp

19:00   Wernisaż – Forum Fotografii i Multimediów, Memory of Time”                                

            Wernisaż – Białostockie Towarzystwo Fotograficzne, Limits Of Time

            Wernisaż – Akademia Fotografii i Przedsiębiorczości, Time of a Word – Time of a Picture

Kampus Uniwersytecki, ul. Konstantego Ciołkowskiego 1

20:00   Wernisaż – East_tota”                                            

Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Świerkowa 20

21:00   Wernisaż – Szkoła Filmowa w Łodzi, Departament Fotografii, Against the grain

Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowea 5


Piątek 27.09.19

16:00   Wernisaż – Institut Tvůrčí Fotografie, Made in Opava 2. Polscy studenci Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie

Galeria Sleńdzińskich, ul. Ludwika Waryńskiego 24a             

17:00   Wernisaż – Andrzej Jerzy Lech, „Quotes from one reality”

Galeria Sleńdzińskich, ul. Wiktorii 5

18:00   Wernisaż – Georgs Avetisjans, Krunk. The Crane that flew over the Fatherland                                                            

Muzeum  Archidiecezjalne, ul. Warszawska 48

19:00   Wernisaż – Pavel Maria Smejkal, Fatescapes

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, ul. Jana Kilińskiego 8

 20:00  INAUGURACJA FESTIWALU 

– Wernisaż „Słowo kłamie – oko nigdy. Nowoczesność w fotografii polskiej 1918-1939”.
– Dyskusja Panelowa: „Wokół Awangardy”: 

1. Wykład – dr Gabriella Uhl, Man is microcosm – why Moholy-Nagy was attracted by the new technical mediums“ / ”Człowiek jest mikrokosmosem – o zauroczeniu Moholy-Nagy’ego nowymi mediami”

2. Wykład – dr Štěpánka Bieleszová, “Avantgard photographs from Olomouc Museum of Art collection”. “Fotografie Awangardowa z kolekcji Muzeum Sztuki w Ołomuńcu.”

3. Wykład – prof. Vladimír Birgus, Jaromír Funke in the context of Czech Avant-Garde Photography””

4. Wykład – dr Krzysztof Jurecki, Najważniejsze dokonania polskiej fotografii  awangardowej 1945 – 2000”

5. Wykład – Maria Franecka „Nowoczesna fotografia i fotomontaż w dwudziestoleciu międzywojennym w Polsce”.

6. Wykład – Anna Zagrodzka,  „Fotografia Subiektywna w sztuce polskiej 1956 – 1969”

BOK, Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19


Sobota 28.09.19

8:00 – 9:15   Obrady Jury Grand Prix           

Politechnika Białostocka Wydział Architektury, ul. Oskara Sosnowskiego 11 

9:30 – 13:00   Portfolio Review      

Politechnika Białostocka Wydział Architektury, ul. Oskara Sosnowskiego 11

15:00   Przemysław Zajfert, „Na wieki wieków” 

Galeria Białostockiego Teatru Lalek, ul. Konstantego Kalinowskiego 1                          

16:30   Zofia Kulik, An Image as a Part of the Whole  

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, ul. Świętojańska 17     

18:00   Masters of Czech Avant-Garde

Muzeum Podlaskie, Rynek Kościuszki 10 

19:00   Pokaz Slajdów Łódzkiej Szkoły Filmowej    

Dziedziniec Muzeum Podlaskiego, Rynek Kościuszki 10           

20:30   Ogłoszenie Wyników INTERPHOTO Grand Prix 2019              

Politechnika Białostocka Wydział Architektury, ul. Oskara Sosnowskiego 11

21:30   PhotoMeeting:

             Prezentacje:

             Hubert Humka, Death Landscapes , 

             Adrian Wykrota, Pix.house  ,                    

Politechnika Białostocka Wydział Architektury, ul. Oskara Sosnowskiego 11


Niedziela 29.09.19

12:30  Wykład – prof. Jiří Siostrzonek, „Styl życia społeczeństwa w fotografii dokumentalnej”                                          

Galeria Sleńdzińskich, ul Wiktorii 5

14:00  Wernisaż –  Bartłomiej Talaga, The processing plant of artificial materials, crystallization and photochemical processes 

Akademia Teatralna, ul. Henryka Sienkiewicza 14           

15:00   Werrnisaż – Andrzej Kramarz, „A Piece of Land”                                                      

WOAK SPODKI, ul. Świętego Rocha 14

16:00   Wernisaż –  Valentyn Odnoviun, „Horizons”

Dom Kultury „Śródmieście”, ul. Jana Kilińskiego 13

17:30   Wernisaż – Adrian Wykrota, „NOT”                                                   

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, ul Jana Kilińskiego 8

19:00   Wernisaż – Heikki Leis, „Post-Tuth Era”                                   

            Wernisaż – Mindaugas Kavaliauskas, A-spot

            Wernisaż – Jiří Šigut, „Latence”

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki, ul. Odeska 1

20:30  Koncert zespołu Ilo&friends, z pokazem zdjęć INTERPHOTO 2019    

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki, ul. Odeska 1  

       


Środa 02.10.19

18:30  Filmowe INTERPHOTO – „Roma”, Kino Helios, Galeria Alfa


Piątek 04.10.19

18:00 – 20:00  Warsztaty – Fotografia Klasyczna (Analogowa), cz. I  

prowadzący: Grzegorz Jarmocewicz, Diana Bagińska

Akademia Fotografii i Przedsiębiorczości, ul. Warszawska 6


Sobota 05.10.19

10:00 – 15:00 Warsztaty – Fotografia Klasyczna (Analogowa), cz. II

prowadzący: Grzegorz Jarmocewicz, Diana Bagińska

Studencka Agencja FotograficznaSAF, Dom Studenta nr 2Beta”, ul. Zwierzyniecka 12/ pok. 916

17:00  Wernisaż – Street Photo        

ul. Lipowa 16                                                    


Niedziela 06.10.19

10:00 – 18:00 Warsztaty – Fotografia Klasyczna (Analogowa), cz. III

prowadzący: Grzegorz Jarmocewicz, Diana Bagińska

Studencka Agencja FotograficznaSAF, Dom Studenta nr 2Beta”, ul. Zwierzyniecka 12/ pok. 916


Sobota 12.10.19

13:00    Wykład – dr Grzegorz Jarmocewicz, „Aspekty czasu w fotografii”, 

BOK, Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19

16:00 – 20:00 Warsztaty – Emulsja fotograficzna, cz. I 

prowadzący: Grzegorz Jarmocewicz

Studencka Agencja FotograficznaSAF, Dom Studenta nr 2Beta”, ul. Zwierzyniecka 12/ pok. 916


Niedziela 13.10.19

10:00 – 18:00 Warsztaty – Emulsja fotograficzna, cz. II 

prowadzący: Grzegorz Jarmocewicz, 

Studencka Agencja FotograficznaSAF, Dom Studenta nr 2Beta”, ul. Zwierzyniecka 12/ pok. 916


Poniedziałek 14.10.2019   

18:30  Filmowe INTERPHOTO – „Faworyta”, Kino Helios, Galeria Alfa


Środa 16.10.2019   

18:30  Filmowe INTERPHOTO – „Winni”, Kino Helios, Galeria Alfa


Czwartek 17.10.19

16:00 – 18:00 Akcja Kolodion dla przechodnia” – Andrzej Górski

Dziedziniec Muzeum Podlaskiego, Rynek Kościuszki 10           

18:00 Wernisaż – „Fotografia Subiektywna w sztuce polskiej 1956 – 1969”

Muzeum Podlaskie, Rynek Kościuszki 10


Środa 23.10.19 

18:30  Filmowe INTERPHOTO – „Zimna Wojna”, Kino Helios, Galeria Alfa 


Niedziela 27.10.19

11:00 – 18:00 Warsztaty – Guma chromianowa, 

prowadzący: Janusz Drobisz, Damian Ganszczyk,

Studencka Agencja FotograficznaSAF, Dom Studenta nr 2Beta”, ul. Zwierzyniecka 12/ pok. 916


Środa 30.10.19  

18:30  Filmowe INTERPHOTO – „Dusza I Ciało”, Kino Helios, Galeria Alfa


Niedziela 03.11.19

16:00  PhotoPicnic – Podsumowanie festiwalu 

Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki, ul. Odeska 1