Title Image

HARMONOGRAM

TERMINARZ INTERPHOTO 2021

Sobota 17.07.21, godz. 17:00

– Otwarcie wystawy oraz promocja książki Krzysztofa Gołucha „Hotel” – Galeria Sleńdzińskich, ul. Wiktorii 5

 

Sobota 04.09.2021

Ekspozycja wystawy BTF pt. „Dychotomia” – Kampus Uniwersytecki, Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N. Wystawa dostępna do 30.09.21,  Pn-Pt, w godzinach 14:00 – 18:00

 

Niedziela 19.09.21, godz. 16:00

– Finisaż wystawy Krzysztofa Gołucha „Hotel” połączony z wykładem „Czuły obserwator czyli współczesna opowieść o zwykłych / niezwykłych ludziach”. Galeria Sleńdzińskich, ul. Wiktorii 5

 

Wtorek 21.09.2021

14:00 Konferencja prasowa w streamingu międzynarodowym, Astoria Business&Leisure, ul. Sienkiewicza 4

 

Czwartek 23.09.21

17:30 Ania Ready, „Hysterical Woman” – GB/PL- Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 79A – wystawa dostępna do 22.10.2021, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-19:00. Wyjątkowo czynna 25-26.09.21 w godz. 10:00-16:00

18:00 Aleksandras Ostašenkovas, „Conditions”- Litwa – Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 79A – dostępna do 22.10.2021, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-19:00. Wyjątkowo czynna 25-26.09.21 w godz. 10:00-16:00

19:00 Gvido Kajons, „Tēma 011” – Łotwa – Muzeum Archidiecezjalne, ul. Warszawska 48 – dostępna do 14.10.21 pn-wt, czw-pt 9:00-13:30, środa 13:00-17:30. Wyjątkowo czynna 25.09.21 w godzinach 12:00-16:00

20:00 Otwarcia wystaw w Astoria Business&Leisure, ul. Sienkiewicza 4 – wszystkie wystawy dostępne do 30.10.2021 we wszystkie dni tygodnia 11:30-18:00

  • Hannes Jung, „The Wolf is Present” – Niemcy
  • Szymon Kobusiński, „Erynie” – Polska
  • Sigrid Viir, „Import Export” – Estonia
  • Szkoła Filmowa w Łodzi, Katedra Fotografii, „ID_tentity”

–  Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Kierunek Intermedia i Katedra Fotografii „Anastomosis”

20:45 Pokaz wystawy „Hotel”  – Krzysztof Gołuch – Astoria Business&Leisure, ul. Sienkiewicza 4

21:15 Koncert grupy SEASONAL z pokazem slajdów INTERPHOTO 2021- Astoria Business&Leisure, ul. Sienkiewicza 4

 

Piątek 24.09.21

14:30 Oprowadzanie przez autorów po wystawie „ID_tentity” Katedry Fotografii Łódzkiej Filmówki – Astoria Business&Leisure, ul. Sienkiewicza 4

16:00 Chirag Jindal, „Ngā Mahi Rarowhenua / Into the Underworld” – Nowa Zelandia – Galeria Akademii Teatralnej, ul. Sienkiewicza 14 – dostępna do 17.10.2021, Pn-Pt 10:00-16:00, wyjątkowo 25.09-26.092021 wystawa czynna w godzinach 12:00-16:00. Od 29.09.2021, wstęp mają wyłącznie osoby w pełni zaszczepione lub posiadające aktualny wyniku testu RT-PCR lub wynik testu antygenowego (wykonanego w punkcie diagnostycznym maksymalnie na 48 godzin przed okazaniem) na obecność wirusa Sars-Cov-2 (COVID-19) z wynikiem negatywnym.

17:00 Witkacy, „Witkacego Portret Wielokrotny 2021″ – BOK, ul. Legionowa 5  dostępna do 17.10.2021, codziennie w godzinach 14:00-21:00

18:30 Paweł Żak, „Ćwiczenia obowiązkowe i inne martwe natury” –  Galeria Sleńdzińskich, ul. Wiktorii 5 / dostępna do 31.10.2021, czynna od wtorku do niedzieli (bez poniedziałku i soboty) od godz. 11:00 do 17:00, wyjątkowo czynna 25.10.2021, 11:00 – 17:00. Wstęp płatny, bilet tygodniowy ważny we wszystkich placówkach Galerii Śleńdzińskich 6 zł normalny, 3 zł ulgowy. Wstęp wolny na wystawę INTERPHOTO w dniu 24-25.09.2021 lub z identyfikatorem INTERPHOTO

20:00 Uroczysta inauguracja festiwalu- Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19:

Andreas Müller-Pohle, „Andreas Muller-Pohle: Video Works”, wystawa dostępna do 24.10.2021, Wt-Nd, w godz. 10:00-17:00

Grzegorz Zygier „Grzegorz Zygier: Twoone Next” wystawa dostępna do 24.10.2021, Wt-Nd, w godz. 10:00-17:00

Wykład Inauguracyjny, dr Witold Kanicki, „Dwubiegunowości fotografii” 

 

Sobota 25.09.21

9:30 – 12:30  Portfolio Review – Hala Wystawiennicza Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, ul. Oskara Sosnowskiego 11

12:30 – lunch dla uczestników

13:00 – 14:00  Obrady Jury GrPx – Hala Wystawiennicza Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, ul. Oskara Sosnowskiego 11

15:00  Andrei Liankevich, „Process Belarus” – Białoruś – Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1 – dostępna do 17.10.21, Wt-Śr 8:00 – 12:00, czw-pt 8:00 – 12:00 i 15:30 – 19:00, so 15:30 – 19:00 oraz na godzinę przed spektaklem, ndz na godz. przed spektaklem

16:30  Jozef Sedlák, „Latency” – Słowacja – DKŚ, ul. Kilińskiego 13 – dostępna do 15.10.2021, pn-pt 9:00-18:00 

18:00 Wystawa zbiorowa Czeskiej Neoawangardy – „Poezja Codzienności. Fotografia Powojennej Awangardy Czeskiej” – Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Ratusz, Rynek Kościuszki 10 – dostępna do 20.10.21 do 30.09 Wt-Ndz, w godz. 10.00 – 18.00; od 01.10 do 20.10 Wt-Ndz, w godz. 10.00 – 17.00 / przerwa techniczna w celu dezynfekcji sal wystawienniczych: 13.45 – 14.15

19:30 Otwarcie wystawy Grand Prix i ogłoszenie zwycięzcy – Hala Wystawiennicza Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, ul. Oskara Sosnowskiego 11, dostępna do 10.10.21, Pn-Ndz, w godz. 10:00 – 18:00

20:00  Dyskusja panelowa „Twórczość Witkacego w kontekście sztuki światowej” (K. Jurecki, W. Kobylińska, L. Lechowicz, A. Mazur, S. Okołowicz) – Hala Wystawiennicza Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, ul. Oskara Sosnowskiego 11

21:00 Bartek Talaga – Spotkanie autorskie i promocja książki „Spacer po lesie” – Hala Wystawiennicza Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, ul. Oskara Sosnowskiego 11

 

Niedziela 26.09.21

14:00 Otwarcia wystaw w Kampusie UwB, Ciołkowskiego 1M, wystawy dostępne do 30.09.2021 w  godzinach Pn-Pt do 8:00 – 18:00

Akademia Fotografii i Przedsiębiorczości, „On the other side”.

Forum Fotografii i Multimediów, „Duo ID”

14:30 Białostockie Towarzystwo Fotograficzne, „Dychotomia” – Kampus UwB, Uniwersyteckie Centrum Kultury, Ciołkowskiego 1N. Wystawa dostępna do 30.09.21, Pn-Pt, w godzinach 14:00 – 18:00

17:00 Wernisaż wystawy Street Art Photo Call, Runek Kościuszki 5, vis-á-vis Astoria Business&Leisure

18:00 Sigrid Viir, „Sweet Smiles and Golf Clubs” – Estonia – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki, ul. Odeska 1, wystawa dostępna do 17.10.21, Wt-Śr 8:30-16:00, Czw-Ndz 11:30-17:00

18:30 Evgeniy Pavlov, „Total Photography” – Ukraina – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki, ul. Odeska 1, wystawa dostępna do 17.10.21, Wt-Śr 8:30-16:00, Czw-Ndz 11:30-17:00

19:00 Pavel Mára, „Reversible” – Czechy – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki, ul. Odeska 1, wystawa dostępna do 17.10.21, Wt-Śr 8:30-16:00, Czw-Ndz 11:30-17:00

 

Sobota 02.10.21

11:00 Warsztaty  Dokumentu Kreowanego – Adam Pańczuk – Astoria Business&Leisure, ul. Sienkiewicza 4

18:00 Wykład  dr Grzegorz Jarmocewicz „Camera Obscura – narzędzie sztuki” – Astoria Business&Leisure, ul. Sienkiewicza 4

 

Sobota 09.10.21

– 11:00 Warsztaty Fotografii Wielkoformatowej – dr Grzegorz Jarmocewicz – Astoria Business&Leisure, ul. Sienkiewicza 4

 

Październik 2021

4 pokazy filmowe w kinie HELIOS  / Alfa, Świętojańska 15, w dniach:

04.10.2021 – Helmut Newton. Piękno i Bestia

11.10.2021 – Wyspa Bergmana

18.10.2021 – Polański, Horowitz. Hometown

25.10.2021 – Metamorfoza ptaków

 

 

Sobota 30.10.21

– 17:00 Podsumowanie festiwalu / „Piknik fotograficzny” – Astoria Business&Leisure, ul. Sienkiewicza 4