Title Image

Andrzej Górski

Wnętrza

Andrzej Górski

Wnętrza

Każda podróż rozpoczyna się od wnętrza. Zestaw fotografii powstawał podczas pracy nad projektem opowiadającym o XIX-wiecznych sposobach podróżowania: tratwą, żaglowcem, balonem. Wszystkie obrazy zostały zarejestrowane w technice mokrego kolodionu. Był to proces, który pozwalał fotografom na coraz łatwiejsze opuszczanie atelier. Tak jak oni ulegałem fascynacji wynikającej z przemieszczania się. Była to też wędrówka po skali naświetleń - do światła. Na morzu swoją niskoczułą płytę mogłem naświetlać przez ułamki sekund. Na drugim końcu skali znalazły się fotografie wnętrz, które rejestrowałem przez kilkanaście minut. Ponieważ są to miejsca opuszczone, być może - nieco je antropomorfizując - łatwiej było im wyczekać, aż skąpa dawka światła zarejestrowała obraz. Początkowo nie łączyłem ich w cykl. Wkrótce dostrzegłem, że przynależą do podróży jak zapach mieszkania po powrocie z urlopu.

Andrzej Górski

Andrzej Górski jest absolwentem Wyższego Studium Fotografii przy PWSFTviT w Łodzi i Instytutu Twórczej Fotografii w Czechach. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla projektu „1863” będącego powrotem do miejsc i wydarzeń powstania styczniowego. Obecnie pracuje nad przedsięwzięciem „Jak podróżowano w XIX wieku?”

Dostępność Wystawy

Galeria CKU. Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Ciepła 32 IIIp. Wystawa dostępna: 26.09.2019 – 25.10.2019, Pn-Pt 8:00 – 17:00, Sb,Nd 8:00 – 13:00. Wstęp wolny