Title Image

Przegląd Portfolio 2019

Białystok Interphoto 2019 Portfolio Review
INTERPHOTO 2019 – PRZEGLĄD PORTFOLIO

INTERPHOTO 2019 PORTFOLIO REVIEW – Przegląd Portfolio, towarzyszący czwartej edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Białystok INTERPHOTO, skupia uznanych i cenionych ekspertów (kuratorów, dyrektorów festiwali, redaktorów, artystów i właścicieli galerii) z Europy oraz świata, aby umożliwić żywą dyskusję i wymianę pomysłów. Przegląd Portfolio 2019 skierowany jest do fotografów profesjonalnych, którzy chcieliby wypromować swoje projekty na świecie. Nielimitowane czasowo spotkania jeden na jeden, z ekspertami z różnych dziedzin fotografii, mają stworzyć możliwość otrzymania informacji zwrotnej na temat Państwa prac oraz realną szansę na ich zaprezentowanie w liczących się galeriach i wydawnictwach fotograficznych. 

W tym roku została zmieniona reguła Przeglądu – tym razem to recenzenci wybiorą artystów, którym być może zaproponują swoje wsparcie. 

Przegląd Portfolio odbędzie się:

Sobota: 28.09.2019

Portfolio Review / Hala Wystawowa Wydziału Architektury, ul Oskara Sosnowskiego 11 / godz. 09:30 – 13:00.

Kandydaci mogą składać aplikacje przez Internet od 12 lipca do 18 sierpnia 2019r.

 

JAK TO DZIAŁA

Wyślij do nas swój projekt składający się z 10-15 zdjęć, które chcesz zaprezentować podczas Przeglądu Portfolio. Przegląd dostępny jest dla fotografów, których zdjęcia są częścią spójnego projektu i odzwierciedlają merytoryczny i indywidualny pomysł twórczy. Nie przyjmujemy zdjęć pojedynczych ani zleceń wykonywanych w celach komercyjnych.

Ilość uczestników jest ograniczona. 

Przesyłając swoje zgłoszenie, zobowiązujesz się do udziału w przeglądzie w wyznaczonym terminie, tj. 28.09.2019, w godz. 09:30 – 13:00;  i miejscu:  Hala Wystawowa Wydziału Architektury, ul Oskara Sosnowskiego 11, Białystok

Decyzja jurorów o wyborze uczestników jest ostateczna. Nie ma prawnej możliwości zakwestionowania ich wyboru.

 

JAK APLIKOWAĆ 

1. Wypełnij formularz online zamieszczony na dole strony (wszystkie pola są obowiązkowe).

2. Wyślij nam 10-15 zdjęć ( o maks. objętości 15 MB, spakowane w zipie).

3. Zgłoszenie zostanie potwierdzone / anulowane w ciągu tygodnia przed ostatecznym terminem.
4. Uczestnictwo w INTERPHOTO 2019 PORTFOLIO REVIEW jest bezpłatne

 

WAŻNE DATY

12 lipiec 2019 r. – data rozpoczęcia składania zgłoszeń

18 sierpnia 2019 r., godz. 23.59 – ostateczny termin składania wniosków

10 września 2019 r. – potwierdzenie wybranych osób przez e-mail

15 września 2019 r. – oficjalne potwierdzenie i harmonogram

28 września 2019 r. – Przegląd Portfolio

RECENZENCI

Arnis Balcus

Arnis Balcus obecnie mieszka w Rydze na Łotwie. Posiada licencjat Wydziału Studiów Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Łotewskiego i magistra fotografii Uniwersytetu Westminster. W większości swoich projektów fotograficznych bada i ukazuje łotewską tożsamość, historyczne tabu oraz kwestie społeczno-polityczne. Wystawiał swoje prace m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Danii, Rosji. W 2016 roku Victory Park został opublikowany jako fotoksiążka przez Brave Books, Berlin. Balcus jest także redaktorem naczelnym magazynu FK i dyrektorem festiwalu Miesiąc Fotografii w Rydze.

Jhoane Baterna-Pateña

Jhoane Baterna-Pateña

Fotograf, Redaktor naukowy, European Photography, Berlin, Niemcy

Jhoane Baterna-Pateña – filipińska fotografka. Mieszka i pracuje w Berlinie. W 2016 jej książka “The Art of the Selfie” została opublikowana w Berlinie i Hong Kongu. Jest redaktorem Research and Documentation w magazynie European Photography, dla którego pisze recenzje wraz z Andreasem Müller-Pohle.

Maira Dudareva

Maira Dudareva / Łotwa Dyrektor Łotewskiego Muzeum Fotografii z długoletnim doświadczeniem dziennikarskim. Współpracowała z “Diena”, “Zemgales zinas” i “Zemgales avize”. Doktorantka Uniwersytetu Łotewskiego. Kurator, krytyk i juror wielu wystaw i festiwali fotograficznych.

April Gertler

April Gertler / USA, Niemcy amerykańska artystka mieszkająca w Niemczech. Kuratorka Wykłada fotografię w Bard Campus Berlin in Berlin. Prowadzi program międzynarodowych rezydencji artystycznych “Picture Berlin”. 

Mindaugas Kavaliauskas

Mindaugas Kavaliauskas jest fotografem, kuratorem, konsultantem, wydawcą.
W 2004 roku stworzył i do dziś jest dyrektorem festiwalu fotografii KAUNAS PHOTO. Mindaugas Kavaliauskas studiował fotografię i historię sztuki na Uniwersytecie Kaunas Vytautas Magnus, Ecole Nationale de la Photographie w Arles, ENSB-A Paryż i UNIL w Lozannie. Odbywał staż w Rencontres d’Arles i Musee de l’Elysee w Lozannie. Wykłada fotografię na różnych uniwersytetach, w szkołach artystycznych i jest konsultantem ds. sztuki. Był kuratorem licznych wystaw na festiwalach fotograficznych, w galeriach, muzeach w Europie i Azji: FotoGrafia (Rzym), Fotohonap (Budapeszt), Photaumnales (Beauvais, Francja), Photodemer (Vannes, Francja), Backlight (Tampere, Finlandia), festiwale fotograficzne w Pingyao i Lishui (Chiny), festiwal fotografii w Auckland (Nowa Zelandia) itd. Recenzuje portfolia podczas festiwali, takich jak Fotofest (Houston), Atlanta Celebrates Photography (USA), Photo Espana (Madryt), Eyes-On (Wiedeń), i innych, w tym krajowy konkurs przeglądu portfolio KAUNAS PHOTO STAR. www.kaunasphoto.com

Andrei Liankevich

Andrei Liankevich – wydawca i jeden z najważniejszych artystów Białorusi. Jest dyrektorem i założycielem festiwalu „Miesiąc Fotografii w Mińsku” (Month of Photography in Minsk).

Jego projekty fotograficzne prezentowano na ponad sześćdziesięciu wystawach w Europe, Azji i USA, między innymi w galerii Noorderlicht, MOMA w Wiedniu i w Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie.

Thomas Licek

Thomas  Licek
Urodzony w 1963 w Wiedniu / Austria. Pracuje jako kierownik artystyczny oraz organizator Miesiąca Fotografii w Wiedniu. Dyrektor Zarządzający Eyes On – Miesiąca Fotografii w Wiedniu  od 2008 roku, obecnie jest współpracownikiem Europejskiego Miesiąca Fotografii (EMOP) – międzynarodowej sieci festiwali w Atenach, Berlinie, Bratysławie, Budapeszcie, Lublanie, Luksemburgu, Paryżu i Wiedniu.

www.eyes-on.at

www.europeanmonthofphotography.com

Andrée Moser-Morel

Andrée Moser Morel, członek komitetu „l’Enquête Photographique Neuchâteloise” –  fotograficzno-artystycznego projektu, odbywającego się dwa razy do roku. Jest współzałożycielem Nocy Fotografii w La Chaux-de-Fonds. Odpowiada za współpracę i kontakt z wybranymi fotografami.

Claude-André Moser

Claude-André Moser, z zawodu lekarz, głęboko zaangażowany w życie kulturalne, reprezentuje Muzeum Sztuk Pięknych w departamencie kultury. Jest współzałożycielem i dyrektorem Nocy Fotografii w La Chaux-de-Fonds (la Nuit de la Photo of La Chaux-de-Fond) i zajmuje się częścią programową wydarzenia.

Andreas Müller-Pohle

Andreas Müller-Pohle

Artysta i Wydawca, European Photography, Berlin, Niemcy

Andreas Müller-Pohle – artysta multimedialny, działający w Berlinie. Założyciel, redaktor i wydawca niezależnego magazynu artystycznego European Photography, poświęconego współczesnej fotografii, który w tym roku obchodzi czterdziestą rocznicę powstania. Wydawca głównych prac filozofa Viléma Flussera, z kluczową pozycją „Ku filozofii fotografii” (Philosophy of Photography), przetłumaczoną na dwadzieścia pięć języków. Wizytował i prowadził wykłady w wielu instytucjach w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz w Azji. W kręgu zainteresowań Andreasa Müller-Pohle’a pozostają projekty przedstawiające współczesną rzeczywistość w sposób innowacyjny, niezależnie od stylu czy tematyki. Przegląd Portfolio wraz z nim będzie prowadziła Jhoane Baterna-Pateña, fotograf i redaktor działu Research & Documentation w European Photography.

Naima Miriam Savioli

Naima Savioli urodziła się w Neapolu w 1989 roku.

Studiowała fotografię w Londynie, Barcelonie i ukończyła studia fotograficzne na trzyletnim kursie Fondazione Studio Marangoni we Florencji. Studiowała też sztukę społeczną i kuratorstwo w Node Center w Berlinie.

Jest członkiem i jednym z założycieli stowarzyszenia kulturalnego Sedici, które powstało w Prato w 2016 roku z siedzibą główną w Cultural Court przy Via Genova 17.

Od 2014 współpracuje z Fondazione Studio Marangoni, działając na różnych polach (komunikacja, kuratorstwo i nauczanie video).

Współpracuje z Photolux Festival odbywającym się we włoskim Lukka. 

Pracuje jako fotograf freelancer i filmowiec.

Olivier Spillebout

Olivier SPILLEBOUT – 2017   

Urodzony w Tourcoing, Olivier Spillebout zdecydował w 1997 roku przekształcić starą, opuszczoną fabrykę w Lille,          w popularnej dzielnicy Fives, w przestrzeń muzealną poświęconą fotografii. W ten sposób utworzył Maison de la Photographie, gdzie od 20 lat wspiera, promuje i propaguje działalność artystów. Wykraczając poza twórczość regionalną kreuje oraz realizuje ważne międzynarodowe przedsięwzięcia.

W 2000 roku zainicjował the Transphotographiques Festiwal. Tworząc program tego wydarzenia skupia się na młodej europejskiej fotografii oraz wymianie ekspozycji z międzynarodowymi galeriami i festiwalami. 

Udział uznanych fotografów takich jak Ronis, Klein, Lindbergh, Lagerfeld, Roversi czy inni w projektach Oliviera Spillebout’a potwierdza międzynarodową renomę jego osiągnięć. 

Gabriella Uhl

Gabriella Uhl , dr. (1970), historyk sztuki, kurator, obecnie jest docentem w Departamencie Historii Sztuki i Teorii Akademii Kaposvár i Uniwersytetu Metropolitalnego w Budapeszcie. Ukończyła historię i literaturę na uniwersytecie w Eötvös Lóránd (Budapeszt). Wcześniej pracowała jako naukowiec w Akademii Nauk na Węgrzech, a następnie jako główny kurator Muzeum Ernst. Spędziła cztery lata w krajach bałtyckich, pracując jako korespondent wiodących węgierskich czasopism i jako pracownik naukowy w Centrum Sztuki Współczesnej (Tallin, Ryga). Była kuratorem Pawilonu Węgierskiego na Biennale w Wenecji w 2013 roku. Pracuje również jako krytyk sztuki i kurator niezależny. Była kuratorem Miesiąca Fotografii (Budapeszt, Węgry) w 2012 i 2014 r., a także członkiem kuratorskiej rady Europejskiego Miesiąca Fotografii. 

Jesús Vilamajó

Jesús Vilamajó (Tàrrega, Katalonia, 1963) ukończył fotografię na IDEP (Barcelona, 1986); dyrektor wykonawczy SCAN Tarragona, Międzynarodowy Festiwal Fotografii (Tarragona, Hiszpania); kurator FULL CONTACT w SCAN Festival; kurator i dyrektor Współczesnego Festiwalu Sztuki Embarrat (Tàrrega, Katalonia); Kurator wystawy LA TERMICA LAB, prezentowanej podczas Panoramic Granollers Festival (Granollers, Barcelona). Jako kurator koncentruje się głównie na promowaniu rozpoczynających swoją karierę artystów.

ZGŁOSZENIA ZAMKNIĘTE