Title Image

Przegląd Portfolio 2021

Białystok Interphoto 2021 Portfolio Review
INTERPHOTO 2021 – PRZEGLĄD PORTFOLIO

 

INTERPHOTO 2021 PORTFOLIO REVIEW – Przegląd Portfolio, towarzyszący Międzynarodowemu Festiwalowi Fotografii Białystok INTERPHOTO, skupia uznanych i cenionych ekspertów (kuratorów, dyrektorów festiwali, redaktorów, artystów i właścicieli galerii) z Europy oraz świata, aby umożliwić żywą dyskusję i wymianę pomysłów. Przegląd Portfolio 2021 skierowany jest do fotografów profesjonalnych, którzy chcieliby wypromować swoje projekty na świecie. Nielimitowane czasowo spotkania jeden na jeden, z ekspertami z różnych dziedzin fotografii, mają stworzyć możliwość otrzymania informacji zwrotnej na temat Państwa prac oraz realną szansę na ich zaprezentowanie w liczących się galeriach i wydawnictwach fotograficznych. 

 

Kontynuujemy poprzednią formułę Przeglądu dzięki, której recenzenci wybiorą artystów, którym być może zaproponują swoje wsparcie. 

 

Przegląd Portfolio odbędzie się:

Sobota: 25.09.2021

Portfolio Review / Hala Wystawowa Wydziału Architektury, ul Oskara Sosnowskiego 11 / godz. 09:30 – 12:30.

Kandydaci mogą składać aplikacje przez Internet od 15 lipca do 18 sierpnia 2021r.

 

 

JAK TO DZIAŁA

 

Wyślij do nas swój projekt składający się z 10-15 zdjęć, które chcesz zaprezentować podczas Przeglądu Portfolio. Przegląd dostępny jest dla fotografów, których zdjęcia są częścią spójnego projektu i odzwierciedlają merytoryczny i indywidualny pomysł twórczy. Nie przyjmujemy zdjęć pojedynczych ani zleceń wykonywanych w celach komercyjnych.

Ilość uczestników jest ograniczona. 

 

Przesyłając swoje zgłoszenie, zobowiązujesz się do udziału w przeglądzie w wyznaczonym terminie, tj. 25.09.2021, w godz. 09:30 – 12:30;  i miejscu:  Hala Wystawowa Wydziału Architektury, ul Oskara Sosnowskiego 11, Białystok

 

Decyzja jurorów o wyborze uczestników jest ostateczna. Nie ma prawnej możliwości zakwestionowania ich wyboru.

 

JAK APLIKOWAĆ 

 

1. Wypełnij formularz online zamieszczony na dole strony (wszystkie pola są obowiązkowe).

2. Wyślij nam 10-15 zdjęć ( o maks. objętości 15 MB, spakowane w zipie).

3. Zgłoszenie zostanie potwierdzone / anulowane w ciągu tygodnia przed ostatecznym terminem.
4. Uczestnictwo w INTERPHOTO 2021 PORTFOLIO REVIEW jest bezpłatne

 

WAŻNE DATY

15 lipca 2021 r. – data rozpoczęcia składania zgłoszeń

18 sierpnia 2021 r., godz. 23.59 – ostateczny termin składania wniosków

10 września 2021 r. – potwierdzenie wybranych osób przez e-mail

15 września 2021 r. – oficjalne potwierdzenie i harmonogram

25 września 2021 r. – Przegląd Portfolio

RECENZENCI

Berndt Arell

Historyk sztuki od wielu lat współpracujący ze znanymi muzeami, instytucjami kultury oraz mediami poświęconymi sztuce. Swoje doświadczenie nabywał współdziałając w organizacjach non-profit, przy projektach kuratorskich, fotograficznych, edukacji artystycznej i wykładach. Był producentem wystaw oraz kuratorem gościnnym                     w Fotografiska, Szwedzkie Muzeum Fotografii w Sztokholmie, Tallinie i Nowym Jorku. Zajmował stanowiska Dyrektora the National Museum and Prince Eugens Waldmarsudde, (Stockholm, Sweden), Kiasma – Finnish National Gallery of Contemporary Art and Helsinki Art Museum (Helsinki, Finland), Nordic Institute of Contemporary Art  NIFCA (Sveaborg, Helsinki, Finland). Był Przewodniczącym Fińskiego Funduszu Wymiany Sztuki FRAME, Rady Sztuki Finlandii i Taidehalli w Helsinkach. Obecnie pracuje w Hamburgu w Niemczech dla prywatnej Fundacji Sztuki.

Arnis Balcus

Arnis Balcus obecnie mieszka w Rydze na Łotwie. Posiada licencjat Wydziału Studiów Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Łotewskiego i magistra fotografii Uniwersytetu Westminster. W większości swoich projektów fotograficznych bada i ukazuje łotewską tożsamość, historyczne tabu oraz kwestie społeczno-polityczne. Wystawiał swoje prace m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Danii, Rosji. W 2016 roku Victory Park został opublikowany jako fotoksiążka przez Brave Books, Berlin. Balcus jest także redaktorem naczelnym magazynu FK i dyrektorem festiwalu Miesiąc Fotografii w Rydze.

Jhoane Baterna-Pateña

Jhoane Baterna-Pateña

Fotograf, Redaktor naukowy, European Photography, Berlin, Niemcy

Jhoane Baterna-Pateña – filipińska fotografka. Mieszka i pracuje w Berlinie. W 2016 jej książka “The Art of the Selfie” została opublikowana w Berlinie i Hong Kongu. Jest redaktorem Research and Documentation w magazynie European Photography, dla którego pisze recenzje wraz z Andreasem Müller-Pohle.

Malcolm Dickson

Malcolm jest kuratorem, pisarzem oraz inicjatorem działań artystycznych. Jest dyrektorem Street Level Photoworks, wiodącej organizacji zajmującej się sztuką fotograficzną w Szkocji. Koordynuje program obejmujący różne gatunki fotografii, który jest rozszerzany poprzez sieć placówek regionalnych oraz partnerów krajowych i międzynarodowych. Ostatnie wymiany partnerskie miały miejsce z Artlink (Irlandia), Północnym Centrum Fotografii (Oulu, Finlandia) i Stowarzyszeniem Ostkreuz (Berlin).

Street Level prowadzi platformę www.photo-networks.scot i jest partnerem Photography Scotland, stowarzyszenia zrzeszającego organizacje zajmujące się kolekcjonowaniem                        i wystawianiem fotografii w Szkocji. Był starszym pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Dundee. Jest autorem rozdziału „Slender Margins and Delicate Tensions: Projects by European Video Pioneers Stansfield/Hooykaas” w książce „European Women’s Video Art” (John Libbey Publications 2019).

Maira Dudareva

Maira Dudareva / Łotwa Dyrektor Łotewskiego Muzeum Fotografii z długoletnim doświadczeniem dziennikarskim. Współpracowała z “Diena”, “Zemgales zinas” i “Zemgales avize”. Doktorantka Uniwersytetu Łotewskiego. Kurator, krytyk i juror wielu wystaw i festiwali fotograficznych.

Chiara Fabro

Chiara Fabro (Triest, Włochy) była szefem produkcji Festival Panoràmic w Roca Umbert Fabrica de les Arts oraz pracowała jako asystentka Joan’a Fontcuberta. Obecnie jest producentką i koordynatorką dwóch festiwali poświęconych fotografii: SCAN Tarragona, FULL CONTACT (platforma promująca nowych artystów/fotografów) oraz Festiwalu Panoràmic.

Mindaugas Kavaliauskas

Mindaugas Kavaliauskas jest fotografem, kuratorem, konsultantem, wydawcą.
W 2004 roku stworzył i do dziś jest dyrektorem festiwalu fotografii KAUNAS PHOTO. Mindaugas Kavaliauskas studiował fotografię i historię sztuki na Uniwersytecie Kaunas Vytautas Magnus, Ecole Nationale de la Photographie w Arles, ENSB-A Paryż i UNIL w Lozannie. Odbywał staż w Rencontres d’Arles i Musee de l’Elysee w Lozannie. Wykłada fotografię na różnych uniwersytetach, w szkołach artystycznych i jest konsultantem ds. sztuki. Był kuratorem licznych wystaw na festiwalach fotograficznych, w galeriach, muzeach w Europie i Azji: FotoGrafia (Rzym), Fotohonap (Budapeszt), Photaumnales (Beauvais, Francja), Photodemer (Vannes, Francja), Backlight (Tampere, Finlandia), festiwale fotograficzne w Pingyao i Lishui (Chiny), festiwal fotografii w Auckland (Nowa Zelandia) itd. Recenzuje portfolia podczas festiwali, takich jak Fotofest (Houston), Atlanta Celebrates Photography (USA), Photo Espana (Madryt), Eyes-On (Wiedeń), i innych, w tym krajowy konkurs przeglądu portfolio KAUNAS PHOTO STAR. www.kaunasphoto.com

Kati Kivinen

Kati Kivinen jest kuratorką i historykiem sztuki mieszkającą w Helsinkach. Jest doktorem historii sztuki na Uniwersytecie w Helsinkach, a od 2017 roku pracuje jako główny kurator kolekcji w Muzeum Sztuki Współczesnej Kiasma. Regularnie recenzuje prace magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych oraz Uniwersytecie Sztuki w Helsinkach; Pisze teksty do katalogów wystaw i magazynów o sztuce w Finlandii i za granicą. W latach 2011-2017 Kivinen była członkiem zarządu IKT – Międzynarodowego Stowarzyszenia Kuratorów Sztuki Współczesnej.

Andrei Liankevich

Andrei Liankevich – wydawca i jeden z najważniejszych artystów Białorusi. Jest dyrektorem i założycielem festiwalu „Miesiąc Fotografii w Mińsku” (Month of Photography in Minsk).

Jego projekty fotograficzne prezentowano na ponad sześćdziesięciu wystawach w Europe, Azji i USA, między innymi w galerii Noorderlicht, MOMA w Wiedniu i w Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie.

Thomas Licek

Thomas  Licek
Urodzony w 1963 w Wiedniu / Austria. Pracuje jako kierownik artystyczny oraz organizator Miesiąca Fotografii w Wiedniu. Dyrektor Zarządzający Eyes On – Miesiąca Fotografii w Wiedniu  od 2008 roku, obecnie jest współpracownikiem Europejskiego Miesiąca Fotografii (EMOP) – międzynarodowej sieci festiwali w Atenach, Berlinie, Bratysławie, Budapeszcie, Lublanie, Luksemburgu, Paryżu i Wiedniu.

www.eyes-on.at

www.europeanmonthofphotography.com

Andreas Müller-Pohle

Andreas Müller-Pohle

Artysta i Wydawca, European Photography, Berlin, Niemcy

Andreas Müller-Pohle – artysta multimedialny, działający w Berlinie. Założyciel, redaktor i wydawca niezależnego magazynu artystycznego European Photography, poświęconego współczesnej fotografii, który w tym roku obchodzi czterdziestą rocznicę powstania. Wydawca głównych prac filozofa Viléma Flussera, z kluczową pozycją „Ku filozofii fotografii” (Philosophy of Photography), przetłumaczoną na dwadzieścia pięć języków. Wizytował i prowadził wykłady w wielu instytucjach w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz w Azji. W kręgu zainteresowań Andreasa Müller-Pohle’a pozostają projekty przedstawiające współczesną rzeczywistość w sposób innowacyjny, niezależnie od stylu czy tematyki. Przegląd Portfolio wraz z nim będzie prowadziła Jhoane Baterna-Pateña, fotograf i redaktor działu Research & Documentation w European Photography.

Olivier Spillebout

Olivier SPILLEBOUT – 2017   

Urodzony w Tourcoing, Olivier Spillebout zdecydował w 1997 roku przekształcić starą, opuszczoną fabrykę w Lille,          w popularnej dzielnicy Fives, w przestrzeń muzealną poświęconą fotografii. W ten sposób utworzył Maison de la Photographie, gdzie od 20 lat wspiera, promuje i propaguje działalność artystów. Wykraczając poza twórczość regionalną kreuje oraz realizuje ważne międzynarodowe przedsięwzięcia.

W 2000 roku zainicjował the Transphotographiques Festiwal. Tworząc program tego wydarzenia skupia się na młodej europejskiej fotografii oraz wymianie ekspozycji z międzynarodowymi galeriami i festiwalami. 

Udział uznanych fotografów takich jak Ronis, Klein, Lindbergh, Lagerfeld, Roversi czy inni w projektach Oliviera Spillebout’a potwierdza międzynarodową renomę jego osiągnięć. 

Gabriella Uhl

Gabriella Uhl , dr. (1970), historyk sztuki, kurator, obecnie jest docentem w Departamencie Historii Sztuki i Teorii Akademii Kaposvár i Uniwersytetu Metropolitalnego w Budapeszcie. Ukończyła historię i literaturę na uniwersytecie w Eötvös Lóránd (Budapeszt). Wcześniej pracowała jako naukowiec w Akademii Nauk na Węgrzech, a następnie jako główny kurator Muzeum Ernst. Spędziła cztery lata w krajach bałtyckich, pracując jako korespondent wiodących węgierskich czasopism i jako pracownik naukowy w Centrum Sztuki Współczesnej (Tallin, Ryga). Była kuratorem Pawilonu Węgierskiego na Biennale w Wenecji w 2013 roku. Pracuje również jako krytyk sztuki i kurator niezależny. Była kuratorem Miesiąca Fotografii (Budapeszt, Węgry) w 2012 i 2014 r., a także członkiem kuratorskiej rady Europejskiego Miesiąca Fotografii. 

Jesús Vilamajó

Jesús Vilamajó (Tàrrega, Katalonia, 1963) ukończył fotografię na IDEP (Barcelona, 1986); dyrektor wykonawczy SCAN Tarragona, Międzynarodowy Festiwal Fotografii (Tarragona, Hiszpania); kurator FULL CONTACT w SCAN Festival; kurator i dyrektor Współczesnego Festiwalu Sztuki Embarrat (Tàrrega, Katalonia); Kurator wystawy LA TERMICA LAB, prezentowanej podczas Panoramic Granollers Festival (Granollers, Barcelona). Jako kurator koncentruje się głównie na promowaniu rozpoczynających swoją karierę artystów.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Imię, nazwisko

E-mail

Nr telefonu

Tytuł Projektu

Opis projektu

Wyślij zdjęcia
Format plików: .jpg, 72dpi, 1500px na dłuższym boku, kompresja 8, max. 15 zdjęć, spakowane do archiwum .zip lub .rar, Wielkość paczki: max. 15mb.
W nazwie pliku należy podać swoje imię i nazwisko np. jan_kowalski.zipZaznacz to pole, jeśli akceptujesz warunki regulaminu.