Title Image

April Gertler

Kolaż

April Gertler

Kolaż

Seria kolaży przedstawia ostatnie poszukiwania April Gertler w obszarze montażu klasycznego. Nawiązując do tradycji Awangardy XX w. artystka przekracza jej doświadczenie i eksplorując linię oraz formę próbuje odnaleźć związki znaczeniowe stworzonych przez siebie znaków wizualnych. Wykorzystuje do tego minimalistyczne środki. Linia (nić) oraz diagonalne ukierunkowanie fragmentów zdjęć stają immanentną częścią używanego przez artystkę języka obrazu.

April Gertler

April Gertler (USA) otrzymała tytuł BFA (1997) w California College of the Arts w Oakland w Kalifornii, tytuł MFA (2002) w Bard College w Nowym Jorku. Po studiach w Städelschule we Frankfurcie nad Menem w Niemczech w 2003 r. przeprowadziła się do Berlina, gdzie pracuje od 2005 r. April jest założycielką PICTURE BERLIN, którą rozpoczęła w 2009 r. PICTURE BERLIN to projekt rezydencji hybrydowej, który angażuje międzynarodowych rezydentów w ciągły dialog na temat fotografii i sztuki współczesnej poprzez spacery, wystawy, spotkania indywidualne i dyskusje. April Gertler była jurorem Portfolio Review w Łodzi / Polska, Syrakuzach / Nowy Jork, Aerø / Dania, Kopenhadze / Dania i San Francisco w Kalifornii. W Berlinie Gertler zainicjowała wiele projektów artystycznych w kooperacji z różnymi instytucjami amerykańskimi, w tym University Southern California, LA; California College of Art, San Francisco Art Institute, Memphis College of Art i Parsons New School w Nowym Jorku. Aktualnie jest członkiem wydziału nauk humanistycznych, artystycznych i społecznych w Bard Berlin College w Berlinie.

dostępność Wystawy

Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Warszawska 79A. Wystawę można oglądać od 26 września do 26 października br. od poniedziałku do piątku w godzinach 9-19 oraz w soboty 9-14. Wstęp wolny