Title Image

East_tota

East_tota

Wschód to stan ducha, nie miejsce. Jest determinacją, zjednoczeniem i działaniem. Od dawna fascynuje. Wciągająca moc przeszłości Wschodu jest budulcem teraźniejszości. Nadaje obraz rzeczywistości, w której trwamy. Wschód prowokuje do nawiązania z nim relacji. Sprawia, że w człowieku budzi się zew natury. Natura Wschodu jest niewyczerpanym źródłem inspiracji, popychającym w nowe, nieznane obszary. Wschód hartuje ducha, dzięki czemu wkraczamy w miejsca dzikie i niedostępne. Światło ze wschodu rozjaśnia drogę. Pociąga za sobą nieprzerwaną chęć do przekraczania granic przeszłości i czasu obecnego. Jesteśmy jego esencją.

Projekt East_tota jest wynikiem rocznej pracy studentów III roku - Master Class 
w białostockiej Akademii Fotografii i Przedsiębiorczości. Zajęcia oraz wykłady gościnne prowadzone były przez dyrektorów festiwali fotograficznych oraz znanych artystów: Krzysztof Candrowicz, Andrzej Górski, Hubert Humka, Grzegorz Jarmocewicz, Mindaugas Kavaliauskas, Anna Orłowska, Grzegorz Przyborek, Agnieszka Rayss, Adrian Wykrota.

Artyści: Piotr Babulewicz, Janina Cynkiel, Aleksandra Gierasimiuk, Krzysztof Jeżyna, Barbara Kwiatkowska, Patrycja Łapszo, Katarzyna Snarska, Ewa Woroniecka, Urszula Wróblewska.

dostępność Wystawy

Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Świerkowa 20